Viñales – een pitoresk dorp
Viñales is een gezellig dorp midden in het nationaal park van Viñales. Voor overnachtingen zijn er 4 hotels en in het dorp zijn veel casas particulares om te slapen, eten en in contact te komen met de Cubanen. Even buiten het dorp is het nog indrukwekkender. In het dorp is het ‘s avonds gezellig druk en op zo’n 10 minuten lopen vanaf het centrum zijn er geweldige casas particulares midden in de natuur, met een heerlijk ontbijt en eventueel lunch en of diner.
Rum en sigaren
Viñales heeft zijn eigen rum, “Guajabita del Pinar”. Deze maken coöperaties van boeren in Viñales in samenwerking met de staat.
Een tip voor het kopen van sigaren: koop geen sigaren in fabrieken of op straat, maar direct van de boeren.

Things to do in Viñales

Fincas
Bezoek een finca waar tabak, koffie en suikerbiet verbouwd wordt. Hier worden sigaren, koffie, rum en honing van gemaakt. Er zijn prachtige fincas die niet te toeristisch zijn (en er zijn ook fincas die speciaal gemaakt zijn voor toeristen).
Ook kun je een tour maken naar de andere kant van Viñales in een prachtige koets, voor een bezoek aan een koffie finca waar ook diverse soorten groenten en fruit worden verbouwd. Bij de fincas kun je proeven wat er wordt geproduceerd. Deze tour komt ook langs de Mural de la Prehistoria, waar je lekker kunt eten en genieten van live muziek tijdens je lunch.
Mogotes
Een absolute must is met een gids paardrijden of hiken door het nationaal park. Valle de Silencio biedt een prachtig uitkijkpunt over 3 valleien in Viñales.
De bergen (mogotes) hier zijn prachtig en ontstaan in de prehistorie. Een tour te paard en wandelend met een echte “Guajiro” die alles weet over de natuur is top. Eventueel met een Engelse en Nederlandse gids om te vertalen.


Zwemmen met uitzicht op de mogotes
Ook de hotels zijn een bezoekje waard! Het uitzicht bij hotel Ermita en hotel Los Jasmines is indrukwekkend. Je kunt er ook een dagje heerlijk van het zwembad genieten – bij voorkeur doordeweeks, want in het weekend is het megadruk met Cubanen. Lekker zwemmen met zicht op de prachtige mogotes.
De tijd lijkt te hebben stil gestaan
Het is geweldig om te zien hoe de boeren (guajiros) nog ouderwets te werk gaan met paard en wagen, en ossen op het land in plaats van een tractor.


Muziek en natuur
Met een beetje geluk kun je ook genieten van live muziek in Viñales. Viñales heeft veel te bieden, dus het is een echte aanrader voor je reis naar Cuba. Als jij van natuur houdt, is dit een plek die je niet mag missen.
Via de volgende link vind je meer info over Viñales.
Hasta la próxima.