Hoeveel geld heb ik nodig in Cuba

Moneda nacional - CUC Cuba

Een goede voorbereiding van je reis naar Cuba.

Hoeveel geld heb ik nodig tijdens mijn reis in Cuba?
Of wat zijn de dagelijkse kosten waarmee ik rekening moet houden tijdens mijn reis naar het eiland?

Dit zijn zeer frequente vragen die onze klanten stellen tijdens de periode waarin ze hun reis voorbereiden. Voor onze klanten en iedereen met dezelfde vragen, heb ik dit artikel geschreven met informatie over eventuele extra kosten op het eiland. Bij ons aangepast reisprogramma heb je een georganiseerd tourpakket waarin accommodatie, ontbijt en vervoer al zijn inbegrepen.

Het is handig om te weten dat er in Cuba twee soort munten zijn: de CUC (converteerbare Cubaanse peso) en de CUP (Cubaanse Peso). Beide valuta worden gebruikt door de lokale bevolking en momenteel ook door toeristen.

1 CUC = 24 CUP
1 CUC = 1 dollar

Reisgids Cuba geldzaken

CUC (converteerbare Cubaanse peso)

Moneda nacional Cuba

CUP (Cubaanse Peso)

Contant geld – de beste manier om te betalen.

Amerikaanse dollars worden ook geaccepteerd, maar er wordt een commissie van 10% berekend wanneer je ze gebruikt. Het is dus raadzaam om geen Amerikaanse dollars mee te nemen en zoveel mogelijk Euro’s, Canadese dollars of Britse ponden te gebruiken.

In Cuba kun je niet pinnen met bankpassen, tenzij je een internationale pas hebt. Je kunt alleen met creditcards (Visa- en Mastercard) betalen. Creditcards uitgegeven door Amerikaanse banken zijn niet toegestaan op het eiland. Met creditcards kunt je betalen in hotels, in de meeste winkels en in sommige restaurants. Maar ik raad onze klanten altijd aan om zoveel mogelijk contant geld mee te nemen en creditcards te vermijden, omdat:

  • Je voor elke transactie een hoog rentepercentage betaalt.
  • Je per dag slechts 250 CUC uit de pinautomaat mag halen.
  • Ongeacht de valuta waarin de creditcard is, wordt het bedrag eerst omgerekend naar de dollar, daarna rekenen ze er een boete van 10% bij en vervolgens zetten ze het om in CUC.
  • Je de kans loopt dat je ergens komt waar het apparaat om de kaart te gebruiken niet werkt. Dit gebeurt echt heel vaak.


Kortom, in Cuba is contant geld de beste optie om te betalen.

Verschillende eetgelegenheden in Cuba.

In Cuba zijn restaurants die van de overheid zijn, Paladares in eigendom van lokale mensen en café met kleine menukaart in eigendom ook van lokale mensen meer gericht op Cubanen.

Overheidsrestaurants zijn meestal duurder dan Paladares en café met kleine menukaart.

In de casas particulares kun je ook heerlijk eten tegen een lagere prijs dan in een overheidsrestaurant.

Houd er rekening mee dat je in casas particulares en Paladares met contant geld moet betalen.

Als je iets gaat eten in café met kleine menukaart, heb je al voor minder dan 1 CUC een goede maaltijd. De eigenaar van je casa particular of de bestuurder van de oldtimer kan je zeker helpen deze plaatsen te vinden.

De kosten die je tijdens je vakantie maakt, hangen ook af van je reisstijl.

Als je van feesten, drinken en eten in chique restaurants houdt, heb je natuurlijk meer kosten dan wanneer je drinkt en geniet van eten in café met kleine menukaart en feesten niet de hoofdreden is om te reizen.

diner bij casa particular

Diner in een casa particular

diner bij een restaurant in Cuba

Diner in een Overheidsrestaurant

café met kleine menukaart in Cuba

Café met kleine menukaart

Om een idee te krijgen:

  • 1 lunch of diner met voorgerecht – hoofgerecht – koffie, kost rond 10 CUC p.p. bij Paladares.
  • 1 lunch of diner met voorgerecht – hoofgerecht – koffie, kost rond 15 CUC p.p. bij restaurants van de overheid.
  • Pizza – sandwich, kost tussen 3 – 6 CUC bij restaurants van de overheid.
  • Pizza – sandwich, kost rond 1 CUC bij café met kleine menukaart in eigendom van lokale mensen.
  • 1 (nationaal) bier kost rond 1.50 CUC p.p.
  • 1 importbier kost rond 2 CUC p.p.
  • 1 Cubaanse drank kost rond 4-5 CUC p.p.


Tot zover de kosten voor het eten.

Als je eenmaal in Cuba bent, wil je natuurlijk ook excursies maken, toeristische attracties bezoeken en geweldige ervaringen beleven. Daarom is het goed om te weten dat entrees voor bezienswaardigheden rond 5 – 10 CUC p.p. kosten.

Dit zijn de kosten die je ongeveer hebt tijdens je verblijf in Cuba bij een georganiseerde reis.

Ik hoop dat ik je heb geholpen met deze tekst en dat alle verstrekte informatie je helpt je vakantie naar Cuba voor te bereiden. Mocht je nog andere vragen hebben, aarzel niet om contact met ons op te nemen. We helpen je graag verder.

Hasta la próxima.

Onze nieuwe artikelen nooit missen?

Deel dit bericht met je vrienden

Deel je Cuba reisfoto’s met ons!

We zijn ontzettend benieuwd naar jullie avonturen tijdens jullie reis naar Cuba. Deel dus vooral je foto’s met ons via de mail of via Whatsapp (tel.nr. 06-17 46 91) en laat ons ook gerust weten of wij de foto’s eventueel mogen hergebruiken. 

rondreizen cuba vakantie soroa salto
rondreizen op maat cuba oldtimer
Cuba bouwstenen Cuba Natuurparadijs groep snorkeling

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Cuba tailor trips. Ggto logo.